תחזוקה חזויה

תחזוקה חזויה

הנטייה של רבים מאיתנו היא לחסוך זמן ואנרגיות בטווח המיידי ולא לטפל בדברים שההתעסקות איתם פחות נוחה לנו. בטעות אנו חושבים שהדבר יחסוך לנו גם כסף. כך למשל, יש המעדיפים שלא להיבדק בבדיקה שגרתית אצל רופא שיניים וניגשים רק כשישנם כאבים חזקים וכשנדרש טיפול מורכב ויקר. כך גם בתחום הבניין, התעשיה וציוד טכני. במקום לבצע בדיקות שגרתיות לגבי מערכות שונות ולטפל בדברים באופן קבוע, דברים נדחים עד לרגע שאין ברירה. מטרתה של אחזקה מונעת היא, ממש כשמה, למנוע מצב בו נדרשים תיקוני או טיפולי חירום מורכבים. בזכות בניית מערך טיפול תקופתי הכולל פעולות מסוימות וידועות בתדירות קבועה נמנעות הרבה מאוד בעיות ותקלות.

חשיבותה הרבה של אחזקה מונעת

המצב בו תקלות במערכות וציוד מסתכמות בתיקון יקר הוא עוד הרע במיעוטו. כאשר מערכות וציוד טכני במפעלים, חברות או מבנים אינם נבדקים ומתוחזקים באופן קבוע, הדבר יכול גם להוות סכנה אמיתית. מכונת ייצור למשל, כמו גם מעלית בבניין, שלא נקבעת לגביהן תוכנית אחזקה מונעת יכולות להוות סכנה אמיתית, להביא לפגיעה במשתמשים בהן ואפילו לגבות חיי אדם. כאשר אותה מערכת מתוחזקת באופן קבוע, הטיפולים השגרתיים מונעים תקלות. מעבר לכך, בבדיקה תקופתית ניתן יהיה לגלות תקלה לפני שהיא מחמירה ולתקן אותה באופן מיידי.

לאילו מערכות רלוונטי השירות?

אחזקה מונעת מיועדת בעיקר למבנים מסוגים שונים, החל מבנייני מגורים דרך משרדים ועד מבנים תעשייתיים. במסגרת השירות נבדקות מדי תקופה כל המערכות הקשורות למבנה, כמו מערכות אינסטלציה, חשמל, תקשורת, מיזוג אויר ועוד. בכל אחתצ מהמערכות ישנו בלאי שנובע מהשימוש במערכת. אחזקה מונעת כוללת הן בדיקות תקופתיות ותיקונים במסגרת בדיקות אלה והן מתן מענה מיידי במקרה של תקלה או בעיה שצצה. כך למתגוררים בבניין או העושים בו שימוש למסחר או תעשיה יש כתובת לפנות אליה בכל בעיה. חשוב לבחור חברת ניהול המתמחה בתחום, העובדת בצורה מסודרת ומוקפדת ודואגת לבצע את הבדיקות התקופתיות באופן קבוע לצד מתן מענה מהיר בכל פניה או בעיה.

חברת COR היא חברת תכנון וליווי פרויקטים המספקת בין היתר שירותי אחזקה מונעת הניתנים באופן יסודי ומקיף. מוזמנים ליצור קשר.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button