ייעוץ ותכנון אחזקה

ייעוץ ותכנון אחזקה

שירותי התפעול והתחזוקה בבניין, בין אם זה בניין מגורים, משרדים או מסחר, משפיעה משמעותית על חוויית המשתמשים בו, החל מדיירים או עובדים קבועים ועד המגיעים לבניין לקבלת שירות מדי פעם. ממש כפי שישנה הקפדה על תכנון אדריכלי של בניין ושתכנון זה משפיע מאוד על ההמשך, כך גם כל הקשור לתחזוקה ותפעול. בינוי תומך תפעול מחבר בין תכנון המבנה ושלבים ראשונים בהקמתו לבין תכנון כל הקשור לתפעול על מערכותיו השונות. התכנון הקשור לתפעול נותן ליזם ולמנהל הפרויקט תוכנית מסודרת בכל הקשור להיבט זה, כולל דרכים לחסוך בעלויות וזאת כמובן ללא פגיעה באיכות המערכות וכל הנוגע להיבט התפעולי של המבנה.

בינוי תומך תפעול לתהליך יעיל ואיכותי יותר

בינוי תומך תפעול שמהותו היא יצירת פרוגרמה תפעולית ארגונית משמשת את העוסקים בפרויקט בשני שלבים חשובים בו: בזמן ההקמה, כאשר הקמת המערכות התפעוליות בבניין משתלבת כחלק בלתי נפרד מהבניה, וגם בהמשך, כאשר הבניין יהיה כבר מוכן ומאוכלס ואותן מערכות יופעלו. תכנון מסודר של הדברים חוסך כסף וגם חוסך עבודה כפולה ומיותרת. כך למשל חומר בידוד המיועד לסינון רעשים וגם חום או קור יהיה מיושם כבר בתהליך הבניה ולא לאחר שהבניה הסתיימה, מצב אשר קורה לא מעט כאשר אין תוכנית תפעולית מסודרת במסגרת בינוי תומך תפעול. כך גם לגבי מערכות שונות בבניין אשר הקמתן בזמן הנכון בפרויקט יביא לעבודה מסודרת, איכותית וגם חסכונית יותר.

לקבל תוכנית מסודרת מחברה המתמחה בתחום

בינוי תומך תפעול דורש ידע רב בתחום, עבודת שטח הנעשית לפני שהבניה מתחילה והתאמה מושלמת לסוג המבנה ולצרכי המשתמשים בו כאשר בנייתו תסתיים והוא יאוכלס. פרוגרמה המיועדת לקניון תהיה מטבע הדברים שונה מזו המיועדת לבניין מגורים. גם התוכנית של מבנה מגורים אחד תהיה שונה מזו המיועדת לבניין מגורים אחר. הדבר תלוי בתוכנית האדריכלית של המבנה, בכמות הדיירים אותם הוא משמש ונתונים נוספים. ניסיון קודם בניהול מבנים לצד  שימוש בתוכנות מתקדמות המיועדות למטרה זו יביאו לפרוגרמה תפעולית ארגונית המתאימה לאותו מבנה באופן מדויק.

חברת COR מלווה פרויקטים רבים ומכינה עבורם פרוגרמה תפעולית ארגונית הכוללת אפיון מלא של צרכי התפעול והאחזקה הן בזמן הבניה והן לאחר מכן. מוזמנים ליצור קשר.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button