כיצד פועלת המתודולוגיה של חברת COR? 

 שיטת החישוב של החברה מתבססת על המאפיינים הייחודיים של כל פרויקט. בתור התחלה, אנחנו מזינים למודל את מאפייני הפרויקט. לדוגמה, אם אנחנו מדברים על בניין מגורים – אז העלויות משתנות בהתאם לגובה הבניין. הרי קיים הבדל משמעותי בין בניין של 9 קומות לבין בניין של 21 קומות. אנחנו יודעים שיש מערכות נוספות שמצטרפות למבנה ככל שעולים במספר הקומות – כמו למשל מערכות מאגרי מים, דחסן אשפה, מעליות נוספות וחניונים תת קרקעיים.

גודל המבנה הוא מאפיין אחד – לצד כמות הדירות, המרחב הציבורי, מורכבות הפרויקט ואלמנטים נוספים. בעזרת כל אותם תבחינים, אנחנו יודעים לאפיין את טווח עלויות התחזוקה הצפויות. ככל שיתקדם התכנון בעומק שלו וברמת המידע הזמין, נוכל לעדכן את האומדן בהתאם – ולהעניק תחזיות מדויקות יותר ויותר.

אחד מקהלי היעד של מודל התחזוקה שמציעה חברת COR הוא עיריות ורשויות מקומיות ברחבי הארץ, עיריות יכולות לעשות שימוש בכלי הזה כשהן מתלבטות לגבי פרויקטים שונים או בין הגדרות תכנון שונות. למשל, כאשר עירייה מתלבטת האם להוסיף לבניין מסוים קומות או להגדיל את מספר הדירות בקומה – הן יכולות לעשות שימוש במודל כדי לדעת מה תהיה העלות שתתגלגל אל ועד הבית והדיירים. גם היזם יוכל לדעת כמה יעלו לו התחזוקה והתפעול של המבנה – ובהתאם לכך לדעת מראש אילו סכומים עליו לדרוש מהעיריות כפיצוי הולם.

המודל יכול לסייע לשחקנים השונים בענף הבנייה לצמצם את עלויות התחזוקה שלהם. השימוש בכלי שלנו מאפשר גם ליזמים וגם לגופים הרגולטוריים המאשרים לקבל הבנה על עלויות הפרויקט בעתיד הקרוב והרחוק. כך הם יכולים לתכנן בצורה טובה יותר את צמצום העלויות ואת שיפור הפתרון כבר היום – ולהוביל לחיסכון משמעותי בעתיד. 

חברת COR עוסקת בליווי של מיזמי בנייה מסוגים שונים – ומסייעת לחברות להפחית את עלויות התחזוקה העתידיות. בין היתר, החברה עוזרת ליזמים באמצעות מודל "בינוי תומך תפעול" לתכנן את המבנים שלהן בצורה חכמה יותר – שתקל על התחזוקה בעתיד. משרדיה של COR ממוקמים בקיבוץ פלמחים. החברה מעסיקה צוות של יותר מעשרים עובדים הכוללים מהנדסים אזרחיים, מהנדסי מערכות, כלכלנים ואנשי מקצוע נוספים המתמחים בסוגיות כמו אשפה או חומרים מסוכנים.

 

לחברת COR ניסיון רב שנים בתכנון פרויקטים וליווי בתחומי התפעול.
צוות החברה מכיל את אנשי המקצוע הכי טובים המומחים כל אחד בתחומו המדויק.
החברה שמה דגש על יעילות ואמינות והולכת יד ביד עם לקוחותיה מהשלב הראשון ועד השלב האחרון.

אנחנו עוברים תהליך שלם שנעשה יחד עם הלקוחות שלנו, יד ביד.